Jul 13, 2015

Posted by in İngiltere | 0 Comments

West London College – Londra

West London College – Londra

West London College – Londra, Londra’nın gözde semtlerinden Mayfair’de eğitim vermektedir. Kısa dönem sertifika ve diploma programları yanısıra “Business, Computing, Hotel Management and Tourism” alanlarında lisans ve yüksek lisans programı sunmaktadır. Lisans ve yüksek lisans programlarında temel amaç ekonomik programları, pratik iş dünyasına yönelik bir şekilde sunmaktır.  West London College lisans ve yüksek lisans programlarında alınan diplomalar, İngiltere’nin en ciddi Devlet Üniversiteleri olan University of Greenwich, Heriot-Watt University, and Bournemouth University tarafından verilir. Bu nedenle diplomaların YÖK denkliği bulunmaktadır.

Akademik Başarısı
West London College, akademik yapısı “the British Accreditation Council for Further and Higher Education (BAC)” tarafından denetlenir ve onay verilir. Diplomalar İngiltere’nin gözde üniversiteleri tarafından verilir. Ayrıca, diplomalar “the Association of Business Executives (ABE), the Confederation of Tourism, Hotel and Catering Management (CTHCM), and the Association of Computer Professionals (ACP” gibi profesyonel kurumlar tarafından onaylıdır.

 

Öğrenciye Olanakları

Kolejin bilgisayar merkezleri ve kütüphanesi bulunur . Öğrencilere ücretsiz internet olanağı sağlanır.
Okul öğrencilerini havalimanında karşılar. Konaklamlarını öğrenci yurtlarında, öğrenci evlerinde veya İngiliz aileleri yanında organize eder. Öğrenci Hostel konaklaması, Londra’nın en seçkin semtleri olan, Swiss Cottage, Notting Hill, Bayswater and Queensway semtlerindedir.

Kolejin Öğrenci Danışmanları, öğrencilere İngiliz Sağlık sistemi- National Health Service konusunda yardımcı olur ve doktor kayıtlarını yaptırmalarını sağlar.

 

West London College Kursları;

 

Business Courses

Pre-BBA – Certificate in Business Administration

Heriot-Watt University BBA

Pre-MBA – ABE Advanced Diploma in Business Administration

Master’s of Business Administration (MBA)

Master’s degree in Marketing (MSc)

 

Computer Courses

ACP Combined Certificate and Diploma

ACP Advanced Diploma in Computer Science

Bachelor’s Degree in Computing (BSc.) (Final Year)

 

Hospitality Management Courses

CTHCM Diploma in Hotel Management

CTHCM Advanced Diploma in Hotel Management

Bachelor’s Degree in International Hospitality & Tourism

Management (BA) (Final Year)

 

Travel and Tourism Courses

CTHCM Diploma in Travel Agency Management

CTHCM Advanced Diploma in Tourism Management

Bachelor’s Degree in International Hospitality & Tourism

 

 

Fashion Courses

Foundation Diploma in Fashion Design

West London College lisans ve yüksek lisans programları yanısıra İngilizce dil kursları ve yaz aylarında mesleki sertifika programları sunmaktadır.  4 veya 8 hafta süren yaz sertifika programlarında ; Business, Marketing, Enterprise, Business Law ve IT kursları verilir.

 

Part-Time Çalışma Olanakları

West London College, Londra merkezde olduğu için tüm öğrenciler part-time öğrenci işlerinde çalışabilirler. Merkez Londra’da part-time iş bulmak ço zor değildir. Ayrıca, Kolej öğrencilere part-time iş bulmaz ancak öğrenci danışmanları nasıl iş bulunabileceği konusunda yardımcı olurlar. İngiltere’de part-time işlerde minumum saatlik ücret 4,25, 5,35 GBP arası değişir. Ancak pek çok işte bu ücretin üzerinde para kazanılır. İngiltere’de full-time öğrenciler eğitimleri esnasında haftada maksimum 20 saat, tatil dönemlerinde ise full-time olarak çalışabilirler. İngiltere’de çalışma koşullarıyla ilgili detaylı bilgi için UKCOSA http://www.ukcosa.org.uk/ sayfaları incelenebilir.

Kurs Ücretleri;

West London College lisans ve yüksek lisans programları oldukça ekonomiktir. Lisans eğitim ücreti yıllık 5300 Sterlin civarı ,Master ve MBA programı 7950 Sterlin’dir.

3 aylık Business Certificate programı 2000 Sterlin civarındadır. Yaz Sertifika programları ise 800-2000 Sterlin arası değişir.

Detaylı bilgi için Tıklayınız!

468 ad

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>