Jun 2, 2015

Posted by in Finlandiya | 0 Comments

Finlandiya Kabul Koşulları

Finlandiya Kabul Koşulları
Finlandiya Kabul Koşulları; Gerekli başvuru belgeleri ve son başvuru tarihleri ile ilgili bilgilere ulaşmak için başvuru yapmak istediğiniz üniversite ya da yüksek okulla iletişime geçmelisiniz.
Genel olarak, yabancı öğrenciler için son başvuru tarihi müteakip Ağustos’ta başlayan programlar için 15 Temmuz ve 15 Mart arasındadır. Ancak bazı enstitülerin bu tarihten daha erken olan ayrı son başvuru tarihleri olduğunu da aklınızda bulundurun.
Lisans eğitimine kabul edilmek için orta öğrenimi ileri seviyede bir notla bitirmek veya üniversite sınavından yeterli bir puan getirmek, Finlandiya üniversiteleri ve yüksek okullarına girmek için temel şarttır.
Yüksek lisans programlarına kabul şartları her üniversite için farklı olup başvuranların akademik başarıları baz alınarak belirlenir. Lisans programını ya da muadili olan 3 yıllık akademik bir programı bitirmiş kişiler yüksek lisans programına başvurabilirler. Eğer program İngilizce dilinde veriliyorsa, adaydan İngilizce yeterlilik belgesi sunması da istenecektir.
Detaylı bilgi için Tıklayınız!
468 ad

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>