Jun 2, 2015

Posted by in Hollanda | 0 Comments

Hollanda Tarihi

Hollanda Tarihi
Hollanda Tarihi, Eskiden olduğu gibi günümüzde de geleneksel konukseverliğini ve eşsiz kültürünü koruyan Hollanda dünyadaki en gelişmiş ülkeler arasında yer almaktadır. Bu küçük ülke 16 milyonluk iyi eğitimli nüfusu ile dünyadaki en varlıklı 15 ülke arasındadır. Uzun yıllar Philips, Heineken, ING Bank, Shell ve KLM gibi çok uluslu firmalara Hollanda, ev sahipliği yapmıştır.

 

Birçok kültürü içerisinde barındıran Hollanda toplumu, güvenli ve modern bir toplumdur. Tarihi bağların bir sonucu olarak Hollanda kökenli olmayan birçok grup uzun yıllardır Hollanda’da yaşamaktadır. Bundan dolayı Hollandalılar dünyanın her tarafından insanlarla bir arada yaşamaya ve çalışmaya alışıktırlar. İngilizce Hollanda’da birçok kişi tarafından konuşulan bir dildir. Hollanda üniversiteleri, özellikle yüksek lisans düzeyinde, İngilizce dilinde eğitim vermektedir.

 

Detaylı bilgi için Tıklayınız!
468 ad

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>