Jun 2, 2015

Posted by in Hollanda | 0 Comments

Hollandada Eğitim ve Yaşam Maliyeti

Hollandada Eğitim ve Yaşam Maliyeti
Hollandada Eğitim ve Yaşam Maliyeti;

Hollandada üniversite eğitim ücretleri, diğer ülkelere göre oldukça ekonomiktir. Üniversite lisans programı ücretleri 2.500-3.000 Euro iken, yüksek lisans eğitim ücretleri 5.000-10.000 Euro arası değişmektedir. Başarılı öğrencilere tam veya kısmi burs sağlanabilir. Ayrıca öğrenciler yarı zamanlı olarak eğitimleri esnasında çalışabilirler.

Yaşam maliyeti ise yıllık 6.000 Euro civarındadır. Hollanda üniversitelerinde bir lisans veya yüksek lisans programına katılan öğrenciler, üniversitenin 2. ve 3. sınıflarında Hollanda şirketlerinde çalışma olanağı bulurlar. Ayrıca, iş deneyimi olmadan MBA programlarına katılan öğrenciler ise MBA programı esnasında bir Hollanda şirketinde staj yaparlar. Üniversitede bir lisans veya yüksek lisans programından mezun olan yabancı öğrencilere 1 yıllık geçici çalışma izni verilir.

 

Detaylı bilgi için Tıklayınız!
468 ad

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>