Jun 2, 2015

Posted by in Bulgaristan | 0 Comments

Neden Bulgaristan’da Eğitim?

Neden Bulgaristan’da Eğitim?

Neden Bulgaristan’da Eğitim? Özellikle Bulgaristan’daki okulların YÖK tarafından tanınıyor olması (denklik veriliyor anlamına gelmez), ülkemize olan coğrafi yakınlığı, eğitim ücretlerini ekonomik olması, yaşam şartlarının Türkiye’den çok daha ucuz olması ilgi çeken noktaları. Sadece Bulgaristan’ın en büyük üniversitesi olan Sofya Üniversitesi’nde (St. Kliment Ohridski) yaklaşık 26.000-27.000 öğrenci eğitim görmektedir. Türk öğrenciler, Bulgaristan’daki en büyük uluslararası öğrenci grubu olduğunu oluşturmaktadır.

Bulgaristan’daki 26 devlet üniversitesi, YGS – LYS şartı aramadan istediğiniz bölümde okuma imkanı sunuyor. Tıp, Otomotiv Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Elektrik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Avrupa Çalışmaları, Psikoloji, Uluslararası İlişkiler, Ekonomi, İşletme, İngiliz Dili ve Edebiyatı gibi bölümler oldukça ilgi çekiyor.

Detaylı bilgi için Tıklayınız!
468 ad

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>