Jul 13, 2015

Posted by in İngiltere | 0 Comments

Thames Valley Üniversitesi

Thames Valley Üniversitesi – TVU, İngiltere’nin en büyük üniversitelerinden birisidir. Toplam 47,000 öğrencisi olan üniversitede 140 farklı ülkeden yabancı öğrenci bulunmaktadır.
Üniversitenin 3 kampüsü vardır. Bunlardan en büyüğü Londra’nın Ealing semtinde bir diğeri Slough semtine, 3. kampüsü ise Reading Şehrindedir. Tüm kampüsleri Heathrow Havalimanına sadece 20 dakika uzaklıktadır.

TVU, Londra ve diğer İngiltere şehirlerinde ki işverenler ile sıkı bir işbirliği içerisinde programlarını yürütür ve öğrencilerini pratik iş yaşamına hazırlar.
Akademik Başarısı

Thames Valley Üniversitesi 4 farklı fakülteden oluşur. Faculty of Arts, Faculty of Health and Human Sciences, The Faculty of Professional Studies,  the Faculty of Technology.

The Sixth Form Academy which is based on the Reading Campus, offer courses include ‘A’ levels, English Langauge and the International Foundation.

Thames Valley Üniversitesi Reading Kampüsünde “The Sixth Form Academy” “A”Level ve İngilizce dil eğitimi programları yanısıra “Internationbal Foundation” programıyla İngilizce Üniversitelerine hazırlık programı sunar.
The Faculty of Arts, has won industry awards and the support of many organisations in the fields of media. The Art and Design department has a full portfolio of courses. While the Media department offers training in such areas as photography, television, radio, film, advertising, public relations and journalism. The The Music department began life as the London College of Music, in 1887. Today it continues to give outstanding provision for both performance and composition.

 

The Faculty of Arts, medya dalında “Sektör Ödülleri” kazanmıştır. Bu fakültesinde Güzel Sanatlar, Medya, İletişim, TV, Sinema gibi pek çok farklı alanda lisans ve yüksek lisans eğitimi verilmektedir.

The Faculty of Health and Human Sciences, one of the UK’s largest providers of health-care related courses which include psychology, sociology and health studies, forensic science and health and excercise science.
The Faculty of Health and Human Sciences, İngiltere’nin en büyük fakültelerinden birisi olup özellikle psikoloji, sosyoloji, sağlık bilimleri gibi alanlarda kaliteli eğitimler sunmaktadır.

 

The Faculty fo Professional Studies, Güney Doğu İngiltere’nin en büyük İşletme ve Yönetim okuludur. İşletme, Pazarlama, Finance, Yönetim, İnsan Kaynakları

IT, Hukuk, Muhasebe, Turizm gibi alanlarda lisans ve yüksek lisans programları sunar.
The Faculty of Technology ise inşaat ve mühendislik alanlarında eğitim vermektedir.
Öğrenciye Olanakları

 

We regularly review programmes and offer a variety of relevant up-to-date courses, excellent facilities and friendly and professional staff.

Thames Valley International Office yabancı öğrencilere ilk haftalarında oryantasyon düzenler. Havalimanı karşılama hizmeti sunar. Lisans veya yüksek lisans için İngilizce sınavlarından yeterli notu alamayan öğrencilere yaz aylarında “Pre-Sessional” kursları verir.  Öğrencilere kampüste yurt konaklama garantisi verilir.

 

Öğrenci Yaşamı
Tüm öğrenciler okula başladıkları anda TVU Students’ Union üyesi olurlar ve Öğrenci Derneğinin yaptığı tüm faaliyetlerden yararlanırlar. Students Union şemsiyesi altnda yüzlerce klup ve topluluk bulunmaktadır.

 

Thames Valley University and Rankings

 

Türk Öğrenciler için Giriş Koşulları;

110 farklı ülkeden 44,000 öğrencisi ile Londra yakınlarında bulunan en büyük üniversitelerinden birisi olan Thames Valley Üniversitesi, Türk öğrencileri rahat kabul eden bir üniversitedir.

Lisans programlarına giriş için 5.5 IELTS sonucu yeterlidir. Lise not ortalaması çok iyi olan öğrenciler, hazırlık yılı okumadan direk 1. sınıftan eğitimlerine başlayabilirler. Lise not ortalaması yüksek olmayan öğrenciler ise hazırlık yılı yapmak zorundadır.

2 yıllık ön lisans öğrencileri veya 4 yıllık üniversitelerin 1. sınıf öğrencileri, IELTS  5.5 not ortalamasına sahip iseler direk 1. sınıftan eğitime başlayabilirler.

 

Thames Valley Üniversitesi, yüksek lisans programlarına ise 4 yıllık üniversite mezunları veya son sınıf öğrencileri başvuru yapabilirler. IELTS 6.5 veya Toefl 250 puan istenir.

 

Burs Olanakları;

Thames Valley Üniversitesi Türk öğrencilere her geçen yıl daha fazla kısmi burs vermektedir. Yıllık 1000 Sterlin kısmi burs ile okul ücretinin tamamını kapsayabilen burslar lisans ve yüksek lisans seviyesinde eğitim yapan tüm öğrenciler için önerilmektedir. Thames Valley Üniversitesi Scholarship’leri için ;

http://www.tvu.ac.uk/international/new_students/Scholarships_and_bursaries.jsp

 

İngilizce ve Pre-Sessional Kursları

Thames Valley Üniversitesi İngilizcesi yeterli olmayan öğrenciler için İngilizce veya pre sessional kursları vermektedir. Detaylar  için; http://www.tvu.ac.uk/international/courses/language.jsp

 

Foundation Courses – Hazırlık Kursları

Thames Valley Üniversitesi, direk lisans eğitimine giriş için yeterli olmayan öğrenciler için International Foundation Year programı sunmaktadır. Program hakkında detaylı bilgi http://www.tvu.ac.uk/international/new_students/foundation.jsp

 

Thames Valley Üniversitesi lisans programları için;

http://courses.tvu.ac.uk

 

Thames Valley Üniversitesi’nin  Yüksek Lisans Programları;

http://courses.tvu.ac.uk

 

Kurs Fiyatları;

Lisans Programları ;  7,370 -8,650 Sterlin

Yüksek Lisans Programları; 7,370 -8,650 Sterlin

Foundation- Hazırlık; 5,750 Sterlin

Detaylı bilgi için Tıklayınız!

468 ad

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>